Bydgoszcz Stowarzyszenie Bydgoskiej Fontanny Potop
Stowarzyszenie Bydgoskiej
Fontanny Potop
 
 
 

Zapraszamy na Festiwal Fontanna Muzyki 2019


Jak co roku –  w cztery soboty sierpnia – znów będzie okazja bawić się na koncertach w parku Kazimiera Wielkiego w Bydgoszczy. Połączenie muzyki, śpiewu i tańca sprawia, że każdy koncert przy „Potopie” będzie wyjątkowym spektaklem.
Posłuchamy najsłynniejszych arii operowych w wykonaniu doskonałych śpiewaków, a także muzyki rozrywkowej, w tym m. in. przebojów z musicali, piosenek Franka Sinatry, Toma Jonesa czy Zbigniewa Wodeckiego.

10 sierpnia godz. 18
Tenor Trio
Wstęp wolny

Na scenie koncertu inaugurującego tegoroczny festiwal wystąpi Tenor Trio. Koncert Trzech Tenorów to emocjonujące wydarzenie muzyczne, wypełnione najsłynniejszymi ariami operetkowymi, pieśniami neapolitańskimi, hitami musicalowymi oraz piosenkami znanymi i lubianymi na całym świecie.
Solistami koncertu są związani ze scenami muzycznymi w całym kraju, młodzi i  niezwykle utalentowani  Dawid Kwieciński, Łukasz Ratajczak i Piotr Pastuszka. Mimo młodego wieku już mogą pochwalić doskonałymi recenzjami. Publiczność zachwycają nie tylko kunsztem wokalnym. Miłość do muzyki, niespożyta energia, czar i poczucie humoru, to właśnie oni – grupa Tenor Trio.
Serca fanów podbijają rewelacyjnymi wykonaniami takich przebojów jak: Wielka sława to żart”, „Volare”, „Brunetki, blondynki”, „Besame mucho”, „O sole Mio” czy „Strangers in the Night” Franka Sinatry i „Delilah” Toma Jonesa.  

  17 sierpnia godz. 18
Lubię wracać … – koncert największych przebojów Zbigniewa Wodeckiego
Wstęp wolny

Podczas tego koncertu usłyszymy największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego: „ Lubię wracać tam, gdzie byłem już”,  „Nauczmy się żyć obok siebie”,  „Zabiorę cię dziś na bal”, „Z Tobą chcę oglądać świat”,  „Nad wszystko uśmiech Twój”,  „Izolda” czy  „Zacznij od Bacha.
– Z  piosenkami  Zbigniewa Wodeckiego dorastaliśmy wszyscy. Genialny muzyk i wspaniały człowiek.  Uwielbiany i podziwiany przez kilka pokoleń artystów i niezliczonej rzeszy fanów w każdym wieku. Żył pełnią życia i kochał to, co robił. W jednym z wywiadów wyznał:
Co robić? Uświadomić sobie, że jutra może już nie będzie. Nauczyć się żyć chwilą, która jest – przypominają twórcy niezwykłego muzycznego projektu  poświęconego twórczości zmarłego w 2017 roku artysty.
17 sierpnia przypomnimy  o nieprzemijalności jego  przebojów i udowodnimy, że hity przez niego wylansowane wciąż są na czasie. Usłyszymy je w rewelacyjnym wykonaniu Małgorzaty Chruściel i Tadeusza Seiberta – absolwentów wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej bydgoskiej Akademii Muzycznej. To wokaliści i aktorzy musicalowi, których podziwiać można na estradach całej Polski.
Autorem aranżacji i kierownikiem muzycznym koncertu jest Piotr Dąbrowski.

24 sierpnia  godz. 18
Wiedeńska gala operetki
Wstęp wolny

Ulubieńcy festiwalowej publiczności – artyści zespołu Artes Ensemble zapraszają na  kostiumowy koncert operetkowo – musicalowy z duetem śpiewaków operowych i  muzyką na żywo tria instrumentalnego.
Przed nami muzyczne widowisko z największymi przebojami operetki i musicalu,  z różnorodnością scen aktorskich, skrzące feerią barwnych kostiumów i stylowego tańca, dostarczające publiczności wielu pięknych wzruszeń i wybornej zabawy, z żartem, dobrym humorem i pozytywną energią występujących na scenie muzyków.
24 sierpnia usłyszymy m.in. najsłynniejsze melodie z „Księżniczki Czardasza”, „My Fair Lady”, Wesołej wdówki” „Carmen” czy „La Traviata”.

31 sierpnia godz. 18
Retro Show. Dawnych wspomnień czar
Wstęp wolny

Finałowy koncert Festiwalu Fontanna Muzyki 2019 to kolejne spotkanie z zespołem Artes Ensemble  i niezwykła podróż „muzycznym wehikułem czasu” do wspaniałych lat 20. i 30. ubiegłego wieku, wprost na spotkanie z największymi gwiazdami polskiego przedwojennego kina: Hanką Ordonówną, Zulą Pogorzelską, Eugeniuszem Bodo, Mieczysławem Foggiem czy Adolfem Dymszą.
To kostiumowe widowisko muzyczne w stylu retro, złożone z niezapomnianych przebojów starego kina, szlagierów rewiowych i kabaretowych dwudziestolecia międzywojennego, skrzące się żarliwym blaskiem srebrnego ekranu i artystycznej bohemy lat 20. i 30. I poruszające ciepłe wspomnienia stylowym i klimatycznym wykonaniem.
W programie ulubione przez pokolenia piosenki m.in. „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Sex appeal” czy „Już taki jestem, zimny drań”.

 

 


© Stowarzyszenie Bydgoskiej Fontanny Potop   |   Nasze konto:  PKO BP I O/BYDGOSZCZ 26 1020 1462 0000 7402 0103 1087

WebDesign: Strony Internetowe Bydgoszcz