Bydgoszcz Stowarzyszenie Bydgoskiej Fontanny Potop
Stowarzyszenie Bydgoskiej
Fontanny Potop
 
 
 

(6.08.2022) Koncert I: Fontanna Miłości – Festiwal Fontanna Muzyki 2022

Program tego wyjątkowo romantycznego koncertu tworzą najpiękniejsze duety operetkowe a także najsłynniejsze i uwielbiane przez publiczność przeboje musicalowe i filmowe.
Nie zabraknie takich hitów, jak słynny duet z „Upiora w Operze” Andrew Lloyda Webbera. Usłyszymy też liryczny song Tony’ego „Maria” z broadwayowskiego hitu „West Side Story” Leonarda Bernsteina – który za sprawą nowej produkcji Stevena Spielberga na nowo święci triumfy. Posłuchamy też ponadczasowej klasyki zaczerpniętej z salonów 20. lecia międzywojennego, jak: „Całuję
Twoją dłoń Madame” z repertuaru Mieczysława Fogga czy też operetkowych duetów: „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Co się dzieję, oszaleję…”
Na estradzie wystąpi wyjątkowy duet młodych artystów, wybitnych absolwentów bydgoskiej Akademii Muzycznej: Justyna Gęsicka – dysponująca niecodziennym mezzosopranem koloraturowym oraz Damian Wilma – baryton, laureat wielu konkursów wokalnych, który z sukcesem współpracuje z m.in. z Teatrem Wielkim – Operą Narodową.
Solistom tym towarzyszyć będzie kwintet Virtuoso.
Koncert poprowadzi Błażej Stawiarski.
Na wszystkie festiwalowe koncerty WSTĘP WOLNY.
Dołącz do wydarzenia na Facebook (kliknij tutaj)

Zachęcamy do wsparcia Festiwalu Fontanna Muzyki 2022 poprzez wpłaty na zrzutka.pl. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu firmy chcące zostać partnerem wydarzenia.

.


© Stowarzyszenie Bydgoskiej Fontanny Potop   |   Nasze konto:  PKO BP I O/BYDGOSZCZ 26 1020 1462 0000 7402 0103 1087

WebDesign: Strony Internetowe Bydgoszcz

Wesprzyj Fontannę Muzyki